Steaua S-A CALIFICAT în finala Cupei Ligii. Jucătorul DESFIINŢAT de Gigi Becali a fost eroul returului cu Astra

Steaua s-a impus, miercuri, în deplasare, scor 2-0, în returul semifinalei Cupei Ligii, datorită unei duble reuşite de Thaer Bawab.

Steaua s-a calificat, miercuri, în finala Cupei Ligii, după victoria obţinută, în deplasare, pe terenul Astrei Giurgiu, scor 2-0. Ambele reuşite au fost semnate de Thaer Bawab, în minutele 5 şi 51, iar Alexandru Ioniţă a ratat şansa de a reduce din diferenţă, în minutul 58, după ce a irosit un penalty. Jucătorul iordanian a revenit în prima echipă a "roş-albaştrilor", după ce patronul Gigi Becali spusese că şi el joacă mai bine decât Bawab. La meciul cu Astra, titular a fost şi Ciprian Marca, schimbat în minutul 55 cu Tade. Steaua se impusese în partida tur cu scorul de 2-0.

Mâine, de la ora 19.00, în cealaltă semifinală, Dinamo va evolua pe teren propriu contra Concordiei Chiajna. În tur, echipa lui Adrian Falub s-a impus cu 3-0.