Steaua s-a distrat în primul amical al verii, contra unor sloveni de liga a 3-a. Dinamo a remizat cu NK Osijek

Steaua a disputat, sâmbătă, primul amical din perioada de pregătire și s-a impus categoric, scor 7-0, în fața echipei Turnisce (liga a 3-a din Slovenia).

Steaua s-a distrat, sâmbătă, într-un test de verificare jucat împotriva unei echipe din liga a 3-a slovenă: Turnisce. Oamenii lui Laurențiu Reghecampf au câștigat cu scorul de 7-0, iar marcatori au fost Hamroun (36), Golubovici (40), Enceanu (45), Vl. Achim (67), Muniru (70), Vl. Mihalcea (81-pen.) și Ștefănescu (84). Partida din Slovenia a fost întreruptă în minutul 85, din cauza unei furtuni puternice.

În prima repriză, Reghecampf a folosit echipa: Niță - G. Simion, Tamaș, Tudorie, Momcilovici - Bourceanu, O. Popescu - Enceanu, Hamroun, M. Mario - Golubovici

În cea de-a doua s-a bazat pe formula: Cojocaru - G. Enache, Varela, Toșca, D. Popescu - Muniru, Vl. Achim, Aganovici - Vîlceanu, Onțel, Vl. Mihalcea

Tot sâmbătă, tot în cadrul cantonamentului din Slovenia, Dinamo a remizat cu echipa corată NK Osijek, scor 0-0.