Steliștii, înspăimântați de un adversar mediocru

Campioana României este ca și calificată în turul trei preliminar al LC, după o victorie chinuită (scor 2-0), obținută în fața slovacilor de la Trencin

Mirel Rădoi a mai prins culoare în obraji după ce și-a trecut în cont prima victorie pe banca Stele. La debutul în cupele europene, tânărul tehnician și-a condus echipa către un succes obținut în deplasare, contra celor de la Trencin, campionii Slovaciei (scor 2-0, goluri Stanciu - 63 și Hamroun - 69).

Returul se joacă fără spectatori

Partida tur din turul doi preliminar al Ligii Campionilor a fost complicată mai ales în prima repriză, iar Rădoi n-a înțeles de ce elevii săi au fost crispați împotriva unor adversari care buchisesc abc-ul fotbalului.

„În prima repriză n-am jucat ceea ce ne-am propus. Ne-a fost teamă și nu înțeleg de ce. Noi avem mai multă experiență decât Trencin. Am încercat să ținem mai mult de minge, dar o dată cu intrarea celor din repriza a doua, jocul a prins consistență”, a declarat Mirel.

Meciul retur va avea loc, miercuri, 22 iulie, pe „Arena Națională”. Fanii nu vor avea acces în tribune pentru că „roș-albaștrii” sunt sub sancțiunea „porților închise”.