TENIS. Simona Halep a câștigat primul meci disputat la US Open. Adversara româncei a ABANDONAT în setul al doilea

Simona Halep a câștigat, în această seară, meciul disputat cu neo-zeelandeza Marina Erakovici, în primul tur al turneului de la US Open. Adversara româncei a abandonat în setul al doilea, atunci când era condusă cu 2-6, 0-3.

Simona Halep (locul 2 WTA) a pășit cu dreptul în cadrul turneului de la US Open. Cea mai bună jucătoare de tenis din România s-a impus în meciul cu neo-zeelandeza Marina Erakovici (locul 99 WTA), scor 6-2, 3-0. Simona n-a avut nicio problemă în primul set, iar în cel de-al doilea, adversara sa a trebuit să declare forfait, din cauz aproblemelor fizice.