Thomas Mulelr: „ În prima repriză am fost extraordinari, am spart toate ghinioanele”

Thomas Muller a vorbit despre extraordinara victorie pe care Germania a obținut-o împotriva Braziliei, în semifinalele Campionatului Mondial.

Atacantul german Thomas Muller a afirmat că a trăit o seară formidabilă la Belo Horizonte, iar prima repriză din partida cu Brazilia, câștigată cu scorul de 7-1 a fost perfectă. Jucătorul celor de la Bayern Munchen a spus că naționala sa este obligată să câștige titlul mondial.

Greu de descris această seară. Nu ne-am aşteptat, dar se vede cât de diferite pot fi meciurile. În prima repriză am fost extraordinari, am spart toate ghinioanele. Mai avem un singur meci, trebuie să jucăm pe viaţă şi pe moarte şi să câştigăm titlul. Astăzi ne-a mers perfect, nu există nicio echipă care să ne stea în faţă”, a spus Muller.