Victor Pițurcă a prins culoare în obraji. Al Ittihad, la al doilea succes consecutiv

Al Ittihad, formația antrenată de Victor Pițurcă, a câștigat, vineri, partida disputată pe teren propriu cu cei de la Al Soalah, scor 3-2.

Antrenorul Victor Pițurcă și-a trecut în cont cel de-al doilea succes consecutiv pe banca celor de la Al Ittihad. Vineri, echipa fostului selecționer s-a impus, acasă, în confruntarea cu Al Soalah, scor 3-2, din cadrul etapei a 16-a a campionatului Arabiei Saudite. Oaspeții au deschis scorul prin Alves (21), dar Al Ittihad a trecut în avantaj până la pauză. A egalat Al Ghamdi (25), Assiri a dus scorul la 2-1, apoi foștii steliști Sânmărtean și Szukala au contribuit decisiv la golul de 3-1. Mijlocașul i-a pasat fundașului, iar acesta a marcat în minutul (45+2). După pauză, oaspeții au mai marcat prin Alenezi (62).