PUBLICAȚIILE NOASTRE:

Fotbal extern

VIDEO. Meci NEBUN în Cupa Spaniei! Turan a ARUNCAT cu gheata spre arbitru, Barcelona e în „semifinale”

Autor: | | 0 Comentarii | 806 Vizualizari
Barcelona a reușit, aseară, să acceadă în semifinalele Cupei Spaniei, după ce s-a impus, în returul „sferturilor”, în fața lui Atletico Madrid, scor 3-2, după ce elevii lui Luis Enrique învinseseră în primul meci cu 1-0. Partida de pe „Vincente Calderon” a fost un teatru de război, aseară, iar trupa madrilenă a încheia disputa în nouă oameni și a acuzat arbitrajul din jocul contra catalanilor.

Arda Turan, mijlocașul lui Atletico, și-a pierdut a cesdat nervos și a aruncat cu gheata spre arbitrul asistent. Haosul s-a instalat în rândul echipei gazde, deoarece mai avea nevoie de un gol pentru calificare.

Înainte de pauză cele două formații au foast la un pas de porni o bataie ăn toată regula, iar pe tunelul de la vestiare, fotbaliștii au început să se îmbrâncească. Înaintea de starul celei de-a două reprize, Atletico și-a făcut apariția pe gazon doar cu zece oameni. Căpitanul Gabi a văzut cartonașul roșu în ruma protestelor, și a primit al doilea galben pe tunel!

„I-am spus arbitrului doar că fusese penalty şi eliminare la Alba în minutul 41”, a explicat mijlocaşul. Nemulţumit de o decizie a arbitrului, Arda Turan a aruncat cu gheata înspre tuşier, însă nu a văzut decât galben!! Iar Atletico a terminat meciul în nouă oameni, după o altă eliminare, a lui Mario Suarez, pentru un fault cinic la Messi. Practic, madrilenii au încheiat cu nouă cartonaşe galbene.

Golurile Barcelonei au fost marcate de Neymar '10, '41 şi Miranda '38 autogol, în timp ce pentru madrileni au înscris Fernando Torres '1 şi Raul Garcia '30 din penalty.

Tag-uri: Arda Turan, Căpitanul Gabi, Iar Atletico, Mario Suarez, Golurile Barcelonei, Fernando Torres, Raul Garcia
În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului VIDEO. Meci NEBUN în Cupa Spaniei! Turan a ARUNCAT cu gheata spre arbitru, Barcelona e în „semifinale”.

SPUNE-TI PAREREAAcum poti comenta si prin intermediul contului de facebook. DETALII >>

Alte articole EVZ pe aceeasi tema

spune-ti parerea Acum poti comenta si prin intermediul contului de facebook. DETALII >>

Pentru a instaura un cadru civilizat de discuţii, de eliminare a "postacilor" de partid sau a celor plătiţi ca să blocheze un articol civilizat, am adoptat următoarele soluţii, în privinţa comentariilor:
  • 1) Moderarea comentariilor lăsate în formularul de la finalul articolelor o dată la o oră – în acest caz, comentariile nu vor apărea instant.
  • 2) Postarea instant a comentariilor lăsate prin intermediul contului de facebook – în acest caz comentariile vor fi postate imediat. Puteţi să vă faceţi cont de Facebook aici.
Orice critică este acceptată pe site-ul evz.ro, cu condiţia păstrării unui limbaj civilizat, toate aceste măsuri fiind şi în sprijinul celor interesaţi să-şi expună punctele de vedere fără a mai fi hărţuiţi.
Sperăm că veţi înţelege adevărata valoare a demersului evz.ro şi vă veţi asuma responsabilitatea alături de noi.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul EVZ.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.